VR

Si një nga më të mirëtprodhuesit e transformatorëve të tipit të thatë& furnizuesit në Kinë, Canwin u specializua nëtransformator fuqie i tipit te thate prodhim për më shumë se 20 vjet. Transformatori ynë i thatë përdoret gjerësisht në ndriçimin lokal, ndërtesat e larta, aeroportet, terminalet e pajisjeve mekanike CNC dhe vende të tjera, thjesht tha se transformatori i tipit të thatë i referohet bërthamës dhe dredha-dredha nuk janë të ngopura në vajin e izolimit të transformatorit. Ekzistojnë dy lloje kryesore të transformatorëve të tipit të thatë: transformatori i tipit të thatë me rrëshirë të derdhur (CRT) dhe transformatori i ngopur me presion vakum (VPI). Këtu janë disa avantazhe të një transformatori fuqie të tipit të thatë: Përdorimi zero i vajit. Eko-miqësor dhe i sigurt. E qëndrueshme. Vetë-shuarje, rrezik i ulët zjarri. Kërkesat e sigurisë dhe konsideratat mjedisore. Instalimi me kosto të ulët dhe humbje më të ulëta të ngarkesës. Mirëmbajtje e ulët. 

Metodat e ftohjes ndahen në ftohje me ajër natyral (AN) dhe ftohje me ajër të detyruar (AF). Kur ajri ftohet natyrshëm, transformatori mund të funksionojë vazhdimisht për një kohë të gjatë nën kapacitetin nominal. Gjatë ftohjes së detyruar të ajrit, kapaciteti i prodhimit të transformatorit mund të rritet me 50%. I përshtatshëm për funksionimin e ndërprerë të mbingarkesës, ose funksionimin e mbingarkesës emergjente; Për shkak se humbja e ngarkesës dhe tensioni i rezistencës rriten shumë gjatë mbingarkesës, ai është në gjendje funksionimi joekonomik, kështu që nuk duhet të jetë në funksionim të vazhdueshëm të mbingarkesës për një kohë të gjatë. Mirë se vini në çmimin e kërkesës përtransformator i nënstacionit të tipit të thatë.

Chat
Now

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
Tiếng Việt
Türkçe
ภาษาไทย
русский
Português
한국어
日本語
italiano
français
Español
Deutsch
العربية
Српски
Af Soomaali
Sundanese
Українська
Xhosa
Pilipino
Zulu
O'zbek
Shqip
Slovenščina
Română
lietuvių
Polski
Gjuha aktuale:Shqip