Sistemet e ruajtjes së energjisë

VR

Si profesionistprodhuesi i sistemit të ruajtjes së energjisë, Canwin i specializuar nësistemi i ruajtjes së energjisë së baterisë dhe prodhimi i sistemit të ruajtjes së energjisë me kontejnerë. Një sistem i ruajtjes së energjisë, shpesh i shkurtuar si ESS, është një pajisje ose grup pajisjesh të mbledhura së bashku, të afta për të ruajtur energjinë për të furnizuar energji elektrike në një kohë të mëvonshme. Në sistemet e ruajtjes së energjisë, bateria e ruajtjes së energjisë litium ndërvepron vetëm me konvertuesin e ruajtjes së energjisë në tension të lartë dhe konverteri merr energji nga rrjeti AC për të ngarkuar paketën e baterisë. Ose paketa e baterisë furnizon me energji konvertuesin dhe energjia elektrike konvertohet në AC nga konverteri dhe dërgohet në rrjetin e energjisë AC.

Chat
Now

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
Tiếng Việt
Türkçe
ภาษาไทย
русский
Português
한국어
日本語
italiano
français
Español
Deutsch
العربية
Српски
Af Soomaali
Sundanese
Українська
Xhosa
Pilipino
Zulu
O'zbek
Shqip
Slovenščina
Română
lietuvių
Polski
Gjuha aktuale:Shqip