VR

Njëkabineti shpërndarës elektrikështë një pjesë e një sistemi elektrik detyra e të cilit është të shpërndajë energjinë elektrike. Ai përfshin instrumentet e shpërndarjes, mbrojtjes, matjes, kontrollit dhe sinjalizimit. Kutia e shpërndarjes elektrike përmban gjithashtu tela, lloje të ndryshme izolimi dhe komponentë mbështetës.


Transformatori i kabinetit të shpërndarjes së energjisë është një nga pajisjet e rëndësishme në sistemin e furnizimit dhe shpërndarjes me energji elektrike të ndërmarrjeve industriale dhe minierave dhe ndërtesave civile. Ai ul tensionin e rrjetit prej 10(6)kV ose 35kV në tensionin e autobusit 230/400V të përdorur nga përdoruesit. Ky lloj produkti është i përshtatshëm për AC 50(60)Hz, kapaciteti maksimal i vlerësuar trefazor 2500kVA (kapaciteti maksimal i vlerësuar njëfazor 833kVA, përgjithësisht nuk rekomandohet të përdoret transformatori njëfazor), mund të përdoret në ambiente të brendshme (të jashtme) , kapaciteti prej 315kVA dhe më poshtë mund të instalohet në shufër, temperatura e ambientit nuk është më e lartë se 40℃, jo më pak se -25℃, temperatura mesatare maksimale ditore është 30℃, temperatura mesatare vjetore maksimale është 20℃, lagështia relative nuk është më shumë se 90% (temperatura e ambientit është 25℃), dhe lartësia nuk është më shumë se 1000 m.

Chat
Now

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
Tiếng Việt
Türkçe
ภาษาไทย
русский
Português
한국어
日本語
italiano
français
Español
Deutsch
العربية
Српски
Af Soomaali
Sundanese
Українська
Xhosa
Pilipino
Zulu
O'zbek
Shqip
Slovenščina
Română
lietuvių
Polski
Gjuha aktuale:Shqip