VR

Transformatorë të zhytur në vaj janë pajisjet më të përdorura kryesisht për shkak të strukturës së tyre të thjeshtë dhe funksionimit të besueshëm. Ka shpërndarje më të shpejtë të nxehtësisë, përçueshmëri uniforme dhe performancë më të mirë izoluese sesa transformatori i tipit të thatë.Transformatorët e naftës përdoren në shpërndarjen e energjisë ose nënstacionet elektrike. Bërthama e transformatorit dhe mbështjelljet e tyre janë zhytur në vaj, i cili ftohet dhe izolon. Vaji qarkullon përmes kanaleve në spirale dhe rreth mbështjelljes dhe montimit të bërthamës, i lëvizur nga konvekcioni.


Transformatori i bërthamës tre-dimensionale të plagës depërton në strukturën tradicionale të planit trekëndësh, miraton strukturën vertikale simetrike trefazore, qark magnetik plotësisht simetrik produkte bërthamore trefazore, rezistenca magnetike zvogëlohet shumë, rryma e ngacmimit, humbja pa ngarkesë, është një lloj duke përdorur materiale tradicionale, por me zhurmë më të ulët të funksionimit, struktura është më kompakte dhe më efikase për kursimin e energjisëtransformator i tipit vaj. Performanca e saj e shkëlqyer në kursimin e energjisë dhe kursimin e energjisë dhe mbrojtjen e mjedisit është në përputhje me Kinën'politikën e ruajtjes së energjisë.


Chat
Now

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
Tiếng Việt
Türkçe
ภาษาไทย
русский
Português
한국어
日本語
italiano
français
Español
Deutsch
العربية
Српски
Af Soomaali
Sundanese
Українська
Xhosa
Pilipino
Zulu
O'zbek
Shqip
Slovenščina
Română
lietuvių
Polski
Gjuha aktuale:Shqip