VR

Makina e saldimit me lazer është një metodë saldimi efikase dhe precize duke përdorur rreze lazer me densitet të lartë të energjisë si burim nxehtësie. Saldimi me laser është një nga aplikimet e rëndësishme të teknologjisë së përpunimit të materialeve me lazer. Përdoret kryesisht për saldimin e materialit të murit të hollë dhe me shpejtësi të ulët në vitet 1970. Procesi i saldimit është përçueshmëri termike, d.m.th., sipërfaqja ngrohëse e rrezatimit lazer, nxehtësia e sipërfaqes në difuzionin e brendshëm nëpërmjet përcjelljes së nxehtësisë, duke kontrolluar gjerësinë e pulsit lazer, energjinë, fuqinë maksimale dhe frekuencën e përsëritur, parametra të tillë si shkrirja e komponentëve, për të formuar pishinë specifike të shkrirë. Për shkak të avantazheve të tij unike, është përdorur me sukses në saldimin preciz të pjesëve mikro dhe të vogla. Si një nga më të miratprodhuesit e makinave të saldimit me lazer në Kinë, Canwin u specializua nëmakinë saldimi me lazer në dorë dhemakineri saldimi me lazer me fibra me shumicë duke bërë për më shumë se 20 vjet.

Chat
Now

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
Tiếng Việt
Türkçe
ภาษาไทย
русский
Português
한국어
日本語
italiano
français
Español
Deutsch
العربية
Српски
Af Soomaali
Sundanese
Українська
Xhosa
Pilipino
Zulu
O'zbek
Shqip
Slovenščina
Română
lietuvių
Polski
Gjuha aktuale:Shqip