VR

makinë prerëse me lazer metalikfokuson lazerin e emetuar nga lazeri në një rreze lazer me densitet të lartë të fuqisë përmes sistemit të rrugës optike. Rrezja e lazerit rrezaton sipërfaqen e pjesës së punës për të bërë që pjesa e punës të arrijë pikën e shkrirjes ose pikën e vlimit. Në të njëjtën kohë, gazi me presion të lartë koaksial me rreze largon metalin e shkrirë ose të gazifikuar.

Me lëvizjen e pozicionit relativ midis traut dhe pjesës së punës, materiali më në fund do të formojë një të çarë, në mënyrë që të arrihet qëllimi i prerjes.

Procesi i prerjes me lazer përdor rreze drite të padukshme për të zëvendësuar thikën mekanike tradicionale. Ka karakteristikat e precizionit të lartë, prerjes së shpejtë, jo kufizuar në kufizimin e modelit të prerjes, shtypjes automatike, kursimit të materialit, prerjes së qetë dhe kostos së ulët të përpunimit. Ajo gradualisht do të përmirësojë ose zëvendësojë pajisjet tradicionale të procesit të prerjes së metaleve. Dëshironi të dini më shumë rreth makinës për prerjen e metaleve, na kontaktoni, një nga më profesionaletprodhuesit e makinave për prerje me lazer metalik& furnizuesitnë Kinë.

Chat
Now

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
Tiếng Việt
Türkçe
ภาษาไทย
русский
Português
한국어
日本語
italiano
français
Español
Deutsch
العربية
Српски
Af Soomaali
Sundanese
Українська
Xhosa
Pilipino
Zulu
O'zbek
Shqip
Slovenščina
Română
lietuvių
Polski
Gjuha aktuale:Shqip